Diferenças

Esta página mostra as diferenças entre a revisom do documento que escolheu e a versom actual.


Ligaçom para esta vista de comparaçom

pt_agal:directivas_anteriores [09/12/2012 12:43]
ramom Criaçom deste novo documento.
pt_agal:directivas_anteriores [03/02/2013 23:21] (Actual)
ramom [1993 - 1996]
Linha 2: Linha 2:
  
 ==== 2009 - 2012 ====  ==== 2009 - 2012 ==== 
-  * Valentim R. Fagim, presidente.+ 
 +<WRAP column 45%> 
 +[[http://www.pglingua.org/agal/info-agal/906-associacom-galega-da-lingua-elegeu-novo-conselho| Eleita]] a 6 de Julho de 2009 terminou o seu mandato a 13 de Outubro de 2012. 
 + 
 + 
 +  * Valentim R. Fagim, presidente, o 5º, da Agal. 
 +  * Miguel R. Penas, vice-presidente. 
 +  * Eugénio Outeiro, secretário. 
 +  * Manuel César Vila, tesoureiro. 
 +  * Gerardo Uz, vogal. 
 +  * Jéssica Beiroa, vogal. 
 +  * Suso Sanmartim, vogal. 
 + 
 +</WRAP> 
 +<WRAP column 45%> 
 +{{:wiki:2009_conselhoagal.jpg|Conselho da AGAL eleito em 2009}} 
 +</WRAP> 
 + 
 +==== 2007 - 2009 ==== 
 +[[http://www.agal-gz.org/modules.php?name=News&file=article&sid=3685| Eleita]] a 16 de Junho de 2007 terminou o seu mandato a 6 de Julho de 2009. 
 + 
 + 
 +  * Alexandre Banhos, presidente, o 4º, de Agal. 
 +  * Isaac Alonso Estraviz, vice-presidente. 
 +  * Jose Manuel Outeiro, secretário. 
 +  * Ana Maria Cabanas, tesoureira.  
 +  * José Paz, vogal. 
 +  * Manuela Ribeira, vogal. 
 +  * José Manuel Barbosa, vogal. 
 +  * Margarida Martins, vogal.  
 +  * Miguel Conde, vogal. 
 +  * Iolanda Docampo, vogal. 
 +  * Héctor Canto, vogal. 
 + 
 +==== 2003 - 2007 ==== 
 +[[http://www.agal-gz.org/modules.php?name=News&file=article&sid=726| Eleita]] a 6 de Junho de 2003 terminou o seu mandato a 16 de Junho de 2007. 
 + 
 + 
 +  * Bernardo Penabade Rei, presidente, o 3º, da Agal. 
 +  * Isabel Morám Cabanas, vice-presidenta. 
 +  * Isaac Alonso Estraviz, secretário. 
 +  * Jesus Miguel Conde Llinars, tesoureiro. 
 +  * Raquel Miragaia Rodrigues, vogal. 
 +  * Anjo Gonçales, vogal. 
 +  * Miguel R. Penas, vogal.  
 +  * Óscar Dias Fouces, vogal. 
 + 
 +==== 2001 - 2003 ==== 
 +O presidente foi eleito a 31 de Março e o conselho ao completo a 14 de Julho de 2001, terminando o seu mandato a 6 de Junho de 2003. 
 + 
 + 
 +  * Bernardo Penabade Rei, presidente, o 3º, da Agal. 
 +  * Rosário Fernándes Velho, vice-presidenta. 
 +  * Isaac Alonso Estraviz, secretário. 
 +  * Jesus Miguel Conde Llinars, tesoureiro. 
 +  * Oscar Díaz Fouces, contador. 
 +  * Sílvia Capom Sánchez, vogal. 
 +  * Crisanto Veiguela Martins, vogal. 
 +  * Francisco Xavier Fontaínha do Val, vogal. 
 +  * Valentim Rodrigues Fagim, vogal. 
 + 
 +==== 1996 - 2001 ==== 
 +Eleita a 16 de Março de 1996 terminou o seu mandato a 31 de Março de 2001. 
 + 
 + 
 +  * Maria do Carmo Henríquez Salido, presidenta, a 2ª, da Agal. 
 +  * Luís Gonçález Blasco, vice-presidente. 
 +  * Bernardo Penabade Rei, secretário. 
 +  * Alexandre Banhos Campo, tesoureiro. 
 +  * José Manuel Aldeia Moscoso, vice-contador. 
 +  * Francisco Xavier Fontaínha do Val, vogal. 
 +  * Jesus Sanches Loira, vogal. 
 +  * José Manuel Barbosa Álvarez, vogal. 
 +  * José M. López Ermida, vogal. 
 + 
 +==== 1993 - 1996 ==== 
 +Eleita a 27 de Fevereiro de 1993 terminou o seu mandato o 16 de Março de 1996. 
 + 
 +  * Maria do Carmo Henríquez Salido, presidenta, a 2ª, da Agal. 
 +  * Luís Gonçález Blasco, vice-presidente. 
 +  * José António Souto Cabo, secretário. 
 +  * Bernardo Penabade Rei, vice-secretário. 
 +  * Nemésio Barxa Álvarez, tesoureiro. 
 +  * José Maria Monterroso Devesa, vogal. 
 +  * Xavier Paz, vogal. 
 +  * Pedro Fernández-Velho, vogal. 
 +  * Carlos Campoy Vázques, vogal.
QR Code
QR Code pt_agal:directivas_anteriores (generated for current page)